Welcome to St Tropez

Autor: Tatiana Badurová | 7.10.2013 o 22:01 | (upravené 14.3.2015 o 11:36) Karma článku: 4,63 | Prečítané:  482x

O polnoci má St Tropez ešte viac uličiek ako na poludnie a celé mesto sa mi javilo ako obrovský labyrint, ktorý v človeku prebúdza neuchopiteľný strach a zároveň ho láka preskúmať svoje hlbiny. Vykročila som a nechala som sa unášať stovkami Ariadniných nití...

IMG_0598.JPG

Vo vzduchu cítiť vyberané jedlá, drahé parfumy, pivo, víno ale tiež more, soľ, pot a chtíč. Vysvietené výklady obchodov ponúkajú high-class žužu a pre svojich zákazníkov sú otvorené neskoro do noci. Prechádzam uličkami a sem-tam si zvečním nejaký ten prechod uličkou, nejakú tu skupinku...náhle ma preruší krik dvoch hádajúcich sa žien za rohom. Spozorniem a vyrozumiem, že ide o nejakého muža. Pouškrniem sa, ale keď začujem slová salope, ma place,...uvedomím si, že ide o roztržku profesionálok najstaršieho remesla. Welcome to St Tropez.

IMG_0334.JPG

IMG_2978.JPG

Je to tak. Po niekoľkých dňoch zisťujem, že cez deň má mesto nádych mladosti a nevinnosti a pri troške pozornosti sa dievčensky červená. Hrá sa na jednoduchú dcéru jednoduchého rybára, žijúcu jednoduchý život. Akurát, že susedí s jachtami, ktoré za „parkovanie“ platia tisíc eur na deň a s domami módnych značiek, ktorým jednoznačne dominuje vilka od Chanel.

IMG_0611.JPG

So zapadajúcim slnkom sa celá tá idylka nevinnosti a jednoduchosti rozpustí pod tými najvyzývavejšími šatami aké len dokáže splašiť. No a potom je už iba objektom nechutných orgií a ich tempo a scenár sú plne v réžii „zalovených“ loviacich. Počúvam historky o dievčatách, ktoré prichádzajú len aby si privyrobili v posteli nejakého boháča. Stáva sa, že sa muž ženy na ulici rovno opýta combien. Keď ide o peniaze a o sex, neexistujú tu obrúsky. In medias res. Prechádzam ulicami a snažím sa nebyť tak negatívne naladená a vidieť v St Tropez viac než len kurvičku. Bohužiaľ je to kurevsky ťažké.

IMG_2980.JPG

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Zadotuje kúpu áut

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom. Tam mali dostať peniaze vo výške štyritisíc eur.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

PLUS

Úder z neznámeho sveta. Ako vnímali križiacke výpravy moslimovia

Veľká vojna z pohľadu nepriateľa Európy.


Už ste čítali?